MKKS Rybnik 57:93 R8 Basket AZS Politechnika Kraków

Za nami kolejny świetny mecz rundy zasadniczej! 18 lutego podczas wyjazdowego spotkania pokonaliśmy MKKS Rybnik 93:57 i umocniliśmy się na pozycji lidera grupy C!

Już od pierwszych sekund zaczęliśmy narzucać swoje tempo. Szybka zbiórka Patryka Pełki w obronie i celny rzut za 3 punkty Marcina Malczyka dały nam pierwsze punkty po 37 sekundach spotkania. Na zwiększenie prowadzenia nie trzeba było czekać długo. Jakub Załucki najpierw rzucił za trzy, po chwili za dwa i prowadziliśmy już 8:0. Pierwsze punkty gospodarze zdobyli po 150 sekundach meczu, trafiając rzuty wolne. R8 Basket ani na moment nie przysnęło i po chwili Załucki trafił za dwa, zaraz potem za trzy, a następne punkty zdobywali Wojciech Pisarczyk i Michał Baran. Po pięciu minutach prowadziliśmy już 17:4 i wszystko wskazywało na kolejne, wysokie zwycięstwo. Do końca pierwsze kwarty punktowali jeszcze Patryk Pełka oraz Michał Hlebowicki.

W drugiej kwarcie gospodarze zaskoczyli nas swoją lepszą gra i zwyciężyli tę partię 20:19. Nam natomiast piłka nie chciała trafić do kosza. Pierwszymi punktami w drugiej odsłonie mogli pochwalić się MKKS Rybnik, którzy odnotowali celny rzut za trzy. Dopiero dwie minuty później grę ożywił Michał Hlebowicki, a wsad w jego wykonaniu był według nas najlepszą akcję spotkania. Po punktach Hlebowickiego kosze z powrotem zaczęły wpadać. Najpierw MKKS Rybnik dwa celne rzuty wolne, później Patryk Pełka za dwa i Marcin Malczyk za trzy punkty. Pod koniec drugiej kwarty robiło się coraz ciekawiej. Gospodarze przegrywali tylko pięcioma punktami i zaczęli niebezpiecznie się do nas zbliżać. W chwilach grozy uratował nas Kacper Stalicki i Marcin Malczyk. Chwilę później kolejne punkty zdobył Michał Hlebowicki oraz Kacper Stalicki. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 43:32.

Trzecią kwartę rozpoczęliśmy zdobywając cztery punkty w pierwszej minucie – najpierw Baran, chwilę później Załucki po udanym przechwycie. MKKS Rybnik trafiało kolejne kosze, jednak szybko zaczęliśmy się rozkręcać i bardzo zwiększaliśmy prowadzenie. Ponownie Załucki za dwa, Malczyk z kolejnymi pięcioma punktami. Pisarczyk trafiał kolejne rzuty wolne, a Baran dorzucał następne asysty. W połowie trzeciej kwarty prowadziliśmy już 58:39 i graliśmy coraz lepiej. Do końca tej odsłony dodatkowe oczka na swoje konto dopisali Michał Baran, Marcin Malczyk oraz Michał Kwiatkowski, który równo z syreną kończącą kwartę rzucił za trzy punkty.

Kamil Kamecki 3 punkty, 1 zbiórka

Po świetnej trzeciej odsłonie, w czwartej nasza gra nabrała jeszcze większego rozpędu. Dwie minuty gry i dopisaliśmy na kolejne sześć punktów (Kwiatkowski, Stecko i Renkiel). Rywale odpowiedzieli dwoma „oczkami”, jednak po chwili znowu zwiększaliśmy przewagę – Renkiel i Kamecki zdobyli po trzy punkty. Prowadziliśmy coraz wyżej, ale do samego końca spotkania walczyliśmy o kolejne punkty. Załucki celnie za trzy, a chwilę później za dwa, następnie Pełka powtórzył to, co przed chwilą zrobił Załucki, a ostatnie „oczka” w meczu zdobył właśnie Kuba, trafiając celnymi rzutami wolnymi na kilka sekund przed końcem spotkania. Świetny mecz i kolejny pokaz siły i zespołowości pomarańczowych!

Już 26 lutego o godzinie 16:00 w Małej Hali TAURON Arena Kraków rozegramy ostatni mecz rundy zasadniczej! Naszym przeciwnikiem będzie KS AZS PŚ Gliwice. Zapraszamy wszystkich na to spotkanie! WSTĘP WOLNY!