Jaką drogę musimy przebyć do finału play-off?

Przed nami ostatni mecz w rundzie zasadniczej. Rozegramy go już w najbliższą niedzielę o godzinie 16:00, a naszym rywalem będzie drużyna z Gliwic. Oczywiście powalczymy o komplet punktów, jednak pierwszego miejsca w tabeli generalnej po wszystkich rozegranych spotkaniach nikt nam już nie zabierze! Co nas czeka później? Jak będą wyglądały play-offy, o których wspominamy od dawna?

Pierwszy mecz w fazie play-off rozegramy na własnym parkiecie, 12 marca o godzinie 16:00 w Małej Hali TAURON Arena Kraków. We wszystkich rundach rozgrywki będą się toczyć do dwóch zwycięstw. „Pomarańczowi” wyjdą z grupy z pierwszego miejsca, dlatego też w pierwszej rundzie zmierzymy się z drużyną, która znajdzie się na pozycji ósmej (pierwsza drużyna gra z ósmą, druga z siódmą, trzecia z szóstą i czwarta z piątą). W tym momencie naszym rywalem byłby więc klub KS Pogoń Ruda Śląska. Jeśli dany team zwycięży na własnym parkiecie i na wyjeździe, to awansuje do kolejnej rundy. W przypadku remisu potrzebny jest trzeci mecz.

W kolejnym etapie – zakładając ponownie, że znajdziemy się na miejscu pierwszym w grupie C i wyjdziemy z najwyższej lokaty – zostaniemy przypisani do pary numer trzy. Zmierzymy się wtedy z triumfatorem pojedynku grupy B z miejsca czwartego oraz piątego. Na chwilę obecną jest to młody zespół ze szkoły Marcina Gortata – ŁKS AZS UŁ SG Łódź lub bardzo dobrze znani w drugiej lidze KKS Tur Basket Bielsk Podlaski.

Trzecia runda play-offów to już ćwierćfinał! Zwyciężając w tym etapie, trafimy do „koszyka” numer jedenaście, w którym skonfrontujemy się ze zwycięzcą pary numer osiem (Trans.eu Wałbrzych / Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie vs Asseco II Gdynia / Gryf Goleniów). Zwycięstwo umożliwi grę w półfinałach, natomiast przegrani zostaną ulokowani na miejsca od piątego do ósmego.

Zwycięzcy rozgrywek półfinałowych uzyskają prawo do gry w finałach oraz awans do pierwszej ligi. Przegrani powalczą w finale pocieszenia o trzecie miejsce w sezonie 2016 / 2017 , które również jest premiowane awansem.

Piąta, a zarazem ostatnia runda, to oczywiście finał, toczony na tych samych zasadach co poprzednie spotkania. Zwycięzca, poza upragnionym awansem, zostaje także mistrzem II ligi!

Cała analiza została przeprowadzona 21 lutego, a niektóre kluby mają jeszcze zaległe spotkania, więc wszystko może się jeszcze zmienić. Na chwilę obecną jednak, nasza droga do mistrzostwa, w które bardzo wierzymy, prezentuje się właśnie tak. Bądźcie z nami już 12 marca o godzinie 16:00 w Małej Hali TAURON Arena Kraków. Wtedy wszystko się tak naprawdę zacznie!!!

Chcesz wiedzieć więcej? Śledź naszego Facebooka i Instagrama